Selenoid Yosun Önleyici 10 Kğ


Alg Yosun Önleyici s40 10 Kğ 


Yosun Önleyici Kimyasal Özellikleri

 

Havuz suyundaki klorla uyumlu çalışan, yosun oluşmasını engelleyen, uzun süre etkili sıvı bir kimyasaldır. Havuz suyundaki klorun etkisini kaybettiği noktada, suyun dengesinin korunmasında önemli bir etkisi vardır. Suyu berraklaştıran ve kalitesini artıran QAC bazlı güçlü bir biyosittir.Didesil Dimetil Amonyum Klorür Cas no: 7173-51-5 ANALİZ PARAMETRELERİ SPESİFİKASYON DEĞERİ Renk Renksiz Koku Amin Kokulu pH (20 °C) 6 ± 1 Aktif Madde % 4 ± 0,5 Yoğunluk g/ml (20 °C) 0,99 ± 0,05 Kullanma Talimatı 100 m³ havuz suyunda, haftada bir –iki defa 2500 gr (2500 ml) kullanımı uygundur. Sezon açılışında, Selenoid Alg S40 seyreltilmeden havuz duvarlarına ve zeminine sürülür. İki saat beklendikten sonra, durulama yapmadan havuz, su ile doldurulur. Bu işlem sezon içindeki kimyasal kullanımını azaltır.

 

Yosun Önleyici Kimyasal Kullanım Önerileri

 

Havuz bakımında en sık yaşanan sorun yosundur. Normal bakım programlarında klor seviyesi düştüğünde, birkaç saat için bile, yosunun üremesi başlar. Yosunla mücadele için birkaç çeşit kimyasallar bulunur. Bunlar: yosun önleyiciler, yosun öldürücüler, mineral sistemler. Yosun önleyici
Bu kimyasallar haftalık olarak havuza ilave edilir ve yosunun üremesine engel olmaya yardım eder. Tabii ki havuzda klor bulunmadığı sürece tek başlarına yosuna engel olamazlar, ama yeşermesini yavaşlatırlar.Yosun öldürücü
Havuzu yosun tuttuktan sonra bu yosunu öldürmek amacıyla yosun öldürücü kullanılır. Bunlar yine klor ile birlikte etkili olup, tek başlarına yosunun üremesini yavaşlatır.

 

Yosun Önleyici Kimyasal Depolama ve Dikkat Edilecek Hususlar

 

• Kuru ve serin yerde depolanmalıdır. Yüksek sıcaklıklardan kaçınılmalı ve 5 derecenin altında muhafaza edilmemelidir. • Gözle, deriyle ve elbiselerle temasından kaçının. Gözlerle teması halinde, bol miktarda su ile yıkayın ve tıbbi tavsiye alın. • Deri ile temasında derhal bol su ile yıkayın. • Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. • Çalışırken uygun koruyucu giysi, koruyucu eldiven, koruyucu gözlük/ maske kullanın. 
Ambalaj: 10 - 20 KG PE Bidon

Diğer Özellikler
Stok Kodu114801
MarkaSelenoid Kimyasal
Stok DurumuVar

Yorumlar (0)

Yorum yaz